Organizatorius
Viešoji įstaiga "Klaipėdos šventės"
Partneriai
Klaipėdos miesto savivaldybė
Klaipėdos uostas
Karinės jūrų pajėgos
Partneriai
Towmar
UAB "Švyturys - Utenos alus"
Smiltynės perkėla
G4S
Klaipėdos pilies uostas
Klaipėdos laivų remontas
Asociacija " Mano miestas klaipėdas"
Klaipėdos Rotary klubas “CONCORDIA 1826”
Laivo sandėlis
Lietuvo aukštoji jūrininkų mokykla
Jachtai.lt

LAIVŲ PARADAS 2015

Gegužės 16-ąją, klaipėdiečius ir miesto svečius kvietė jau šeštasis Klaipėdos laivų paradas. Sutapus svarbioms, visame pasaulyje minimoms datoms, gegužės 16-ąją klaipėdiečių ir miesto svečių laukė Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, Muziejų naktį skelbiantys Pajūrio muziejai bei Gatvės muzikos dienos koncertai.

Įspūdingų šviesos girliandomis pasidabinusių laivų paradas ir dar įspūdingesni fejerverkai vainikavo kaip niekada gausius, jau šeštus metus vykstančio uostamiesčio vasaros sezono atidarymo renginius. Šį kartą į Klaipėdos laivų paradą oficialiai užsiregistravo net 39 laivai, tačiau kaip ir kasmet plaukė kur kas daugiau - Kuršių mariose nusidriekė įspūdinga kelių dešimčių laivų flotilė. 


Pagrindinis vakaro koncertas klaipėdiečiams ir miesto svečiams padovanojo nuoširdaus Violetos ir Viliaus Tarasovų dueto dainas. 
 
Nuo 20 val. į Kruizinių laivų terminalą kvietė nuotaikingą muziką skleidžianti grupė „Liuksas“.


Šventinio koncerto metu pristatytas vienas gražiausių šios vasaros renginių – Baltic Tall Ship Regatta 2015 bei unikalaus konkurso „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ laimėtojai, „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras.

 
Daug teigiamų emocijų padovanojo jūrinio vilkiko TAK-6 šokis.

 
Šventiniai renginiai startavo 10 val. Tuo metu Kruizinių laivų terminale stilizuotu kapitono kostiumu pasipuošė laivams mojantis bronzinis berniukas, prasidėjo Danės upės valymo akcija.

 
11 valandą, iškilmingai pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startavo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai susipažino su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, lankė karinius laivus.

 
Daugybė renginių į miesto gatves ir erdves kvietė nuo vidurdienio. 12 val., dalyvaujant Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams, bures pakėlė miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“. 
 
Vidurdienį Danės upėje prasidėjo Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės.

 
Daugiau gražių akimirkų miestui dovanojo Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. Atgimimo aikštėje signalinėmis vėliavomis buvo papuoštas gėlių laivelis, čia įsikūrė ir jūrinės dirbtuvės. Po pietų, Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“, įvyko antrieji „Albatroso“ apdovanojimai bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai.


Skambiais ritmais į Kruizinių laivų terminalą kvietė Klaipėdos ,,Vyturio“ pagrindinės mokyklos braziliškų perkusijų orkestras.

 
Kruizinių laivų terminale visi galėjo apžiūrėti vienintelį Lietuvoje esantį povandeninį laivą „Lituanika“ ir jo kūrėją, aistringą laivų ir jūros mylėtoją, gydytoją Joną Velžį.

 
Nuo vidudienio įvairūs renginiai kvietė ir į Šiaurinį ragą, kur vyko „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimai“, „Masiškiausio sriubos valgymo“ - nacionalinio rekordo fiksavimas.

 
Vakarop,  70-metį mininti AB „Smiltynės perkėla“ Klaipėdai padovanojo dar daugiau muzikinio skambesio.

 
Visą dieną mieste skambėjo Gatvės muzikos dienos koncertai.
 
Ir nors tradiciškai mariose vyksiantį naktinį laivų paradą vainikavo įspūdingas fejerverkas, kurį visiems klaipėdiečiams ir šventės dalyviams dovanojo Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, su juo Klaipėdos laivų paradas nesibaigė. Šventę tęsė violončelistų dueto -  Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio pasirodymas bei  ugnies fakyrų šou.

Laivų parade uostamiesčio gyventojais ir svečiais rūpinosi nuolatiniu Klaipėdos miesto partneriu tampanti Maltos ordino pagalbos tarnyba.