Organizatorius
Viešoji įstaiga "Klaipėdos šventės"
Projektą finansuoja
Savivaldybe horizontalus
Mecentas
Kpa
Renginį pristato
LRT
Rėmėjai
Argus
Klaipėdos vanduo
Senoji Hansa
Ramirent
KRATC
Balticum kalėdos
Gatvių apšvietimas
Megaplantas
Želdiniai
Partneriai
Uosto direkcija
Draugai
Policija
Banginis
SMK kaledos

KALĖDOS 2017

EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

 TEATRO AIKŠTĖ UŽBŪRĖ ŽIEMOS MAGIJA - KLAIPĖDA PRADEDA ŽIEMOS ŠVENČIŲ LAUKIMĄ


Klaipėda pradėjo šventinį laikotarpį – sausakimšoje Teatro aikštėje nušvito pagrindiniai miesto Kalėdų akcentai, o iš dangaus kritęs purus sniegas širdyse pasėjo gražų kalėdinio stebuklo laukimą.
Magišką vakarą pradėjo ir artėjančių švenčių laukimu pasidalino miesto šeimininkas, meras Vytautas Grubliauskas. Nuoširdžioje kalboje meras ragino tikėti stebuklu, jį kurti, būti drauge, būti bendruomeniškiems ir nuoširdesniems nei visada.Siaučiant nuostabiai ir pasiilgtai pūgai, netrukus suskambo dainininkės Editos Bodrovaitės atliekama „Tyli naktis“, simboliškai pakvietusi susitelkti ir įkvėpti belaukiant didžiojo stebuklo. Dar po kelių akimirkų Klaipėdos dramos teatro balkonuose, ritmingą pasirodymą pradėjo fakyrai, savo šviesomis netrukę pakviesti ir patį tikriausią Kalėdų Senelį.  Pakvietęs būti drauge, daryti gerus darbus ir džiaugtis buvimu, Kalėdų Senelis pradėjo stebuklingą skaičiavimą, kurio pabaigoje, sušukus - MES MYLIME KLAIPĖDĄ, nušvito magiškas sniego
rutulys ir gražuolė, klaipėdiečio Ramučio Petruškevičiaus padovanota, žaliaskarė.

Aiktelėti privertė ir fantastiškas menininko iš Prancūzijos - Jacques‘o Rival‘o projektas – I LOVE KLAIPĖDA. Spalvų žaismas ir viduje siaučianti pūga – abejingų nepaliko, o pats menininkas liko apstulbęs, mat tokios žmonių minios tiesiog nesitikėjo. Tuo pat metu, Atgimimo aikštėje nušvito ir dar viena, iki tol tradicine buvusi - karkasinė Kalėdų eglutė.

***
EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ KLAIPĖDOJE - GRUODŽIO 3 D., 17 VAL., TEATRO AIKŠTĖJE

***
MAGIŠKAS SNIEGO RUTULYS NUKELS Į VAIKYSTĘ

2017-aisiais Lietuvos kultūros sostine tampanti  Klaipėda, žiemos šventes pasitinka pakili, įgyvendinusi ir pasiryžusi įgyvendinti ne vieną naujovę. Teatro aikštėje jau puikuojasi klaipėdiečių dovanota įspūdingo grožio žaliaskarė, centrinė renginių erdvė paskelbta zona be pirotechnikos, greta netrukus įsikurs milžiniškas sniego rutulys. Buvimas drauge, bendruomenės sutelktis ir atsigręžimas į tikrąsias žmogiškas vertybes – į tokias Kalėdas kviečia uostamiestis.

Gruodžio 3-ąją, 17 val. Klaipėda kviečia kartu pasitikti didžiųjų švenčių laukimą.  Šventinį vakarą susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks miesto šeimininkas – meras Vytautas Grubliauskas, pradžią stebuklams duos Kalėdų Senelis, kurio ištarti stebuklingi žodžiai įžiebs viso miesto šviesas. Šventinį vakarą vainikuos fejerverkų salvės, kalėdinė muzika.
Tiesioginę eglutės įžiebimo transliaciją stebėkite ir namuose - internetu portale www.lrytas.tv 

Sniego rutulys nukels į vaikystę
Neabejotinai įspūdingiausiu eglutės įžiebimo vakaro akcentu taps magiško sniego rutulio - I LOVE KLAIPĖDA įsižiebimas. Stilizuotas sniego rutulys, kurio centre vienas gražiausių Klaipėdos simbolių – Taravos Anikė, bus baigtas konstruoti iki penktadienio vakaro, tačiau tikrąja savo didybe nušvis tik gruodžio 3-ąją.
Antradienio vakarą į Klaipėdą atvykęs projekto autorius tikino, jog kelionė neprailgo. 
„Kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą buvo azartiška ir nerami – vis galvojome, ar tikrai vykstame ten kur reikia. Kai pajudėjome iš Vilniaus ir jo šviesų, neįsivaizdavome, jog laukia 300 kilometrų panašių į dykumą, todėl išvydę Klaipėdos šviesas jautėmės lyg atradę tikrąjį kalėdinį stebuklą. Gražus ir jaukus jūsų senamiestis“, - apie kelionę į Klaipėdą pasakojo projekto autorius Jacques‘as Rival‘is.
Anot originalių šviesos instaliacijų viešose miestų erdvėse kūrėjo Jacques‘o Rival‘io, nors tai jau trečiasis panašus projektas, kuri jis įgyvendina, jaudulio, nerimo ir emocijų nestinga.
„Mano projekto sėkmei svarbios dvi sąlygos – oras ir saugumas. Nors medžiaga iš kurios pagamintas rutulys yra labai patvari (PVC Cristal), visgi stiprus vėjas, ugnis ar piktas žmogus gali padaryti nepataisomos žalos. 2006 m. Lione įgyvendinant analogišką I LOVE*** projektą, kažkas bandė patekti į jo vidų. Žala buvo tokia, jog projektą pavyko pataisyti ir suteikti galimybę juo džiaugtis tik po metų – 2007-aisiais. Tačiau tikiu jūsų miestu ir dorais jo žmonėmis“, - sakė J. Rival‘is. Išskirtine sniego rutulio apsauga, kuriai pasitelktos naujausios technologijos rūpinasi saugos tarnyba „Argus“.
Projektas įgyvendintas tik gavus paramą iš Klaipėdos pramonininkų asociacijos, kurių indėlis siekia 40 tūkst. eurų.
„Jau seniai norėjome prisidėti prie kažko ypatingo ir nepaprasto, kas tampa esminiu kažkurio Klaipėdos renginio akcentu, susitelkimo vieta, kurio nemačius negali pajausti tikrosios šventės dvasios. Tikrai tikiu, jog šis sniego rutulys I LOVE KLAIPĖDA taps tuo akcentu, be kurio šios Kalėdos nebus tikrosios Kalėdos“, - sako Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Viktoras Adomaitis. Tiesa, anot paties J. Rival‘io - tikram kūrėjui, be abejo, svarbiausia projekto meninė pusė. 
„Man labai svarbi estetika ir grožis. Kurdamas šį sniego rutulį siekiau apjungti praeitį ir dabartį – tokią praeitį, kurioje vaikystė ir jos lengvumas, kurioje nėra problemų, kurioje triumfuoja grožis, kuri įkvepia mus būti geresnius dabar. Tegul šis simbolinis sniego rutulys praskaidrina Šv. Kalėdų laukimą jūsų miestui“, - sako projekto autorius.
Jau nuo trečiadienio ryto prie rutulio dirba iš Prancūzijos atvykusi 8 asmenų komanda. Milžiniško sniego rutulio skersmuo – 10 m, aukštis – 6 m.
Tarptautinis projektas, kuriuo Klaipėda palydėtų 2016-uosius ir pasitiktų 2017-uosius, uostamiesčiui atnešančius pareigą ir atsakomybę tapti Lietuvos kultūros sostine – didelė ir kryptinga miesto ambicija siekiant dar didesnių tikslų - 2022 m. tapti ir Europos kultūros sostine.

Gausus kalėdinių renginių žemėlapis
Kalėdinių renginių ciklą sudaro nuoširdžios įvairių bendruomenių iniciatyvos. Šventinius Kalėdų laukimo renginius pradės Maltiečiai, kurie jau gruodžio 4-ąją, sekmadienį, nuo 12 val. kvies į kalėdinės gerumo sriubos akciją. Viena populiariausių socialinių akcijų Lietuvoje – „Maltiečių sriuba” vyksta jau vienuoliktus metus, jos metu renkamos lėšos vienišiems seneliams. Nuo 13 val. Danės skverelyje prie buvusio TEO pastato kviečia Socialinių mokslų kolegijos akcija - „Keturkojų Kalėdos 2016“.
Gruodžio 10-osios vakarą Teatro aikštėje nušvis dar vienas įspūdingas projektas – stilizuota sniego paroda, kuri šiai erdvei įkvėps dar daugiau subtilumo ir jaukumos.
Dar po savaitės, Teatro aikštėje, 12 val. Žuviene vaišins Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos, o nuo 14 val. Klaipėdos senamiesčio verslininkai visas šeimas kviečia į popietę su Kalėdų Seneliu. Į tradicinį ir kilnaus tikslo vediną renginį gruodžio 18-ąją kvies Lietuvos verslo kolegijos organizuojamas kalėdinis bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“, gruodžio 20-ąją parsinešti eglišakių į savo namus kvies miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.
Iškilmingas akimirkas paženklins ir Klaipėdos kariliono dūžiai - gruodžio 25 d., 16 val., o Naujųjų metų sutiktuvių proga 23.30 val.
O viso šventinio laikotarpio metu Atgimimo aikštėje pasitiks karkasinė, 20 metro eglutė. 

Šv. Jono bažnyčios skverelyje – šviečianti prakartėlė
Nuo gruodžio 16-osios, Šv. Jono bažnyčios skverelyje įsikurs unikalus šviečiantis kubas-prakartėlė. Senosios bažnyčios vietoje įkurdinta prakartėlė – švies bažnyčių vitražais ir senosios dailės kūriniais, idėja apjungia įvairių konfesijų tradicijas. 
Gruodžio 16-ąją, prakartėlės įžiebimo vakarą, nuo 18 val. lankytojų lauks ypatingas Kalėdinės muzikos koncertas, kuriame - choras „Cantare“, studija „Junior City Jazz“, Klaipėdos brass kvintetas. Renginio partneris – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė.
Nesuspėjusius išgirsti kalėdinės muzikos, jau sekančią dieną, gruodžio 17-ąją, nuo 17 val. kvies akcija-koncertas „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“, kurioje - E. Balsio menų gimnazijos kolektyvai, Plikių evangelikų liuteronų parapijos vaikų pučiamųjų grupė. Renginio partneriai - Klaipėdos demokratinė moterų kolegija ir Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė. Prakartėlė veiks iki gruodžio 7 d.
Jaukesnė ir kvapnesnė mugė
Šalia svarbiausių kalėdinių akcentų, Teatro aikštėje, įsikurs ir šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais. 7 prekybiniuose prekybiniuose nameliuose – skirtingos tematikos aromatai ir skanumynai. Praeiti pro šalį neleis IMBIERINIS, MEDUOLINIS IR OBUOLIŲ namelis, šalia kurių, gruodžio 4-ąją bus kepami vafliai. Čia galėsite paragauti ir specialiai Klaipėdai ir tik žiemos šventėms pagaminto nealkoholinio vyno. „Kavomanams“ – įvairiausios kavos ir su ja susijusių suvenyrų namelis, greta kalėdinių suvenyrų „štabas“.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais mugė veiks 16–20 val., penktadieniais–šeštadieniais 12–22 val., sekmadieniais 12–20 val. Čia suksis ir šventinė karuselė, kvies interaktyvus „Fortum“ namelis.
 ***

 

TEATRO AIKŠTĘ JAU PAPUOŠĖ DOVANOTA ŽALIASKARĖKlaipėdos senamiesčio širdyje – Teatro aikštėje tikros Kalėdų nuotaikos. Penktadienio vidurdienį, orui daugiau primenant pavasarį nei žiemą, centrinė miesto eglutė atkeliavo į aikštę. 10 metrų aukščio ir apie toną sveriančią puošmeną Klaipėdai padovanojo klaipėdiečiai tėvas ir dukra - Ramutis Petruškevičius ir Aurelija Richter. Eglutę į Teatro aikštę palydėjo ne tik gausus būrys talkininkų, bet ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Puikiai prisimenu dieną, kai su tėvuku sodinome šią eglutę. Buvo 1986-ieji, man tada buvo 15 metų. Nuvažiavome į Senąjį turgų ir nusipirkome eglutės sodinuką, atrodo jį pardavė moteris. Tuo metu negalvojome kokia ji užaugs, neįsivaizdavome, kad bus tokia didelė. O dabar, praėjus lygiai 30-čiai metų po jos sodinimo, jaučiamės lyg laimėję kažką nenusakomo. Nuostabus jausmas daryti gerą ir dalintis kažkuo kas buvo tavo, o dabar yra visų“- sakė eglutę miestui dovanoję klaipėdiečiai Ramutis Petruškevičius ir Aurelija Richter. 
Eglutės savininkai teigia jog būtų buvę gaila tokį medį panaudoti malkoms, todėl išgirdus, jog  miestas ieško eglės, jie nedvejodami pasiūlė.

Eglutės pjovimo ir transportavimo darbus koordinavo UAB „Klaipėdos želdinių“ vadovas Gediminas Valašinas.

„Kai reikia tarti lemiamą žodį ir apsispręsti ar prisiimi atsakomybę – apima nerimas, o kaip gi viskas bus. Dabar, kai eglė jau savo vietoje galime atsikvėpti – darbai praėjo sklandžiai, dirbo patyrę ir sąžiningi žmonės, oro sąlygos puikios – nei vėjo, nei lietaus, todėl viskas ėjosi pagal planą. Ir jei dabar kažkas sako, jog Klaipėdos senamiestis negyvas, mes atsakome – dabar jis gyvas, nes atvežėme gyvą eglę“, - sakė Gediminas Valašinas.

10 metrų eglutė bus papuošta šviečiančiomis girliandomis - tokią puošybą lėmė pati eglutė.
„Eglutė labai graži, net ir dabar - be žaisliukų ar girliandų ji yra tikra Teatro aikštės puošmena. Be to, liaunos sidabrinės eglutės šakelės tiesiog galbūt neatlaikytų masyvių papuošalų. Aš tikrai tikiu, jog įspūdingiausias mūsų eglutės papuošalas bus šalia įsikursiantis prancūzų menininko Jacques‘o Rival‘io magiškas sniego burbulas“, - sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė. Eglutės puošimo darbai prasidės kitą savaitę.

Eglutę pjovė ir jos pervežimo operaciją koordinavo – UAB „Klaipėdos želdiniai“, direktorius Gediminas Valašinas,  elektros tinklų priežiūra – UAB „Elektrifikacijos paslaugos“, vilkiką suteikė – Kretingos miškų urėdija, krano paslaugos – UAB „Mažeikių strėlė“, pakrovimas, pastatymas – UAB VVARFF, palyda – Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnyba, eglutę papuoš – UAB „Gatvių apšvietimas“.

Iš viso geradariai miestui siūlė padovanoti 13 eglių. Jas apžiūrėjusius vertintojus labiausiai sužavėjo klaipėdiškių medis ir dar vienas, augęs Jakuose. Galiausiai buvo pasirinkta Raseinių gatvės žaliaskarė.
Tiesa, skirtingai nuo visų didžiųjų šalies miestų, gruodžio 3-ąją Klaipėdoje nušvis net dvi pagrindinės miesto eglės. Teatro aikštėje sužibs natūrali eglutė, o keliolika metų statyta 20 metrų aukščio karkasinė eglutė įsikurs Atgimimo aikštėje. 
***

IŠRINKTA CENTRINĖ KLAIPĖDOS MIESTO EGLUTĖ

Likus kiek daugiau nei savaitei iki gruodžio 3-osios, kuomet Teatro aikštėje bus įžiebta Klaipėdos eglutė, iš pasiūlytų kandidačių išrinkta pagrindinė miesto eglė. Apžiūrėjus ir įvertinus visas pasiūlytas kandidates, centrinės miesto eglės pareigos atiteko Raseinių gatvėje esančiai žaliaskarei. Eglutės pjovimo ir transportavimo darbai numatomi šį penktadienį, lapkričio 25-ąją.

Šiemet miesto širdyje nusprendus įkurdinti ne dirbtinę, kaip keletą pastarųjų metų, o gyvą žaliaskarę gyventojai buvo kviečiami siūlyti ir miestui padovanoti pačių išaugintas egles.

Iš viso miestui padovanoti buvo pasiūlyta 13 eglių. Jas apžiūrėjus vertintojus labiausiai sužavėjo dvi – viena augusi Klaipėdoje, o kita – Jakų gyvenvietėje.

*******

KALĖDINĖS KLAIPĖDOS ŠIRDIS - MAGIŠKAS SNIEGO RUTULYS
 
Žiemos švenčių laukimui Klaipėdą įkvėps unikalus, tarptautinis Prancūzijos menininko projektas „I Love Klaipėda“, pristatantis stilizuotą, milžinišką sniego rutulį. Išskirtinė idėja bus įgyvendinta projekto mecenato – Klaipėdos pramonininkų asociacijos dėka. Šalia svarbiausio kalėdinio akcento įsikurs klaipėdiečių dovanota, gyva žaliaskarė.
 

„Jau tradiciškai artėjant didžiosioms metų šventėms, Klaipėda kviečia visus savo miestiečius ir miesto svečius kurti tiek mažus, tiek didelius Kalėdų stebuklus. O 2017-uosius, kuomet Klaipėda taps Lietuvos kultūros sostine, raginsime pasitikti darsyk garsiai deklaruojant neužginčijamą meilę vieninteliam Lietuvos uostamiesčiui“, - teigia Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
 
Į Klaipėdą Kalėdoms kvies magiškas sniego rutulys
Nors iki didžiųjų žiemos švenčių dar du mėnesiai, kalėdinių renginių organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ atskleidžia žiemiško laukimo paslaptis ir pristato svarbiausius akcentus.
Didiesiems stebuklams Klaipėdoje startą duos Kalėdų eglutės įžiebimo renginys, kurio metu renginio svečiams bus pristatytas pagrindinis šių metų kalėdinių renginių akcentas - prancūzų menininko Jacques‘o Rival‘io projektas „I LOVE KLAIPĖDA“. Projekto autorius - pasaulinio garso menininkas, originalių šviesos instaliacijų viešose miestų erdvėse kūrėjas Jacques‘as Rival‘is, savo projektus pristatęs Izraelyje, Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje.
„Teatro aikštėje, kartu su patyrusia komanda, menininkas kurs Kalėdų stebuklą - stilizuotą sniego rutulį. Populiarų kalėdinį suvenyrą atkartojančios instaliacijos epicentre atsidurs tariamu stiklo gaubtu uždengta Taravos Anikės skulptūra. Kaip ir suvenyriniame sniego rutulyje aplink Taravos Anikę nuolat siaus sniego pūga“, - projektą pristatė VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.
Iliuminuota klaipėdietiška sniego rutulio versija, neabejojama, taps dideliu traukos tašku ir vietos gyventojams, ir turistams. Visi iki šiol menininko įgyvendinti projektai sulaukdavo didžiulio žiniasklaidos dėmesio ir tapdavo tikru proveržiu turizmo srityje. Milžiniško sniego rutulio skersmuo – 10 m, aukštis – 6 m.

Projekto įgyvendinimui KPA parama
Įspūdingo projekto įgyvendinimo idėja bus realizuota tik sutelkus didelę talkininkų komandą ir sulaukus pritarimo iš geranoriškai didžiąją dalį finansinių įsipareigojimų sutikusio prisiimti projekto mecenato – Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA).
„Tokio įspūdingo projekto įgyvendinimas įmanoma tik sutelkus visos uostamiesčio bendruomenės pajėgas. Projekto vertė – įspūdinga suma, kaip ir pridėtinė vertė, kurią kuria į Klaipėdą atvykstančios žvaigždės vardas. Todėl kreipėmės į KPA bendruomenę kviesdami solidarizuotis ir prisidėti prie šiųmečių Kalėdų stebuklo kūrimo – tapti tarptautinio projekto „I LOVE KLAIPĖDA“ mecenatais“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Projekto įgyvendinimui skirta Klaipėdos pramonininkų asociacijos  - 40 tūkst. eurų, likę projektui reikalingi pinigai bus skirti iš kalėdinių renginių įgyvendinimui numatyto miesto biudžeto.  
„Tai Klaipėdos pramonininkų dovana Klaipėdai - Lietuvos kultūros sostinei 2017. Daugiau nei 50 asociacijai priklausančių įmonių sutiko prisidėti prie kalėdinio stebuklo kūrimo. Neabejoju, jog šis unikalus projektas sustiprins pasididžiavimą mūsų miestu, suteiks jam naujų spalvų ir ypatingos kalėdinės nuotaikos. Klaipėdos pramonininkų asociacijos įmonėse dirba 11 tūkst. klaipėdiečių, kurie kasdien kuria miesto ir šalies ekonominę gerovę, įmonės remia daugybę kultūrinių, sporto ir socialinių miesto iniciatyvų. Šis kalėdinis projektas - tarsi naujas palinkėjimas ir padrąsinimas proveržio Klaipėdai. Juk kartu mes galime daugiau“, - sako KPA prezidentas Viktoras Adomaitis.
Tarptautinis projektas, kuriuo Klaipėda palydėtų 2016-uosius ir pasitiktų 2017-uosius, uostamiesčiui atnešančius pareigą ir atsakomybę tapti Lietuvos kultūros sostine – didelė ir kryptinga miesto ambicija siekiant dar didesnių tikslų - 2022 m. tapti ir Europos kultūros sostine.
 
Kviečia dovanoti pagrindinę miesto eglutę
Daugelį metų centrinę miesto aikštę puošusią dirbtinę Kalėdų eglę, kuri buvo montuojama iš metalinio karkaso ir dirbtinių šakų, pakeis tikra. Rasti gražiausią ir tikru kalėdinio laukimo įkvėpimu tapsiančią žaliaskarę kviečiami visi klaipėdiečiai.
„Skubančio pasaulio nuotaikos, dirbtiniai blizgučiai dažnai neaplenkia ir gražiausių metų švenčių, todėl šį kartą nuoširdžiai kviečiame gręžtis į vaikystę ir tikrąsias vertybes, kai iš miško parneštos žaliuojančios Kalėdų eglutės kvapas buvo svarbiausias didžiųjų švenčių akcentas. Jeigu jūsų kieme, mokyklos stadione ar sodybos pakraštyje auga nepaprasto grožio žaliaskarė, kurią norit padovanoti miestui – pamerkite mums akį ir mes susisieksime su jumis. Tiesa, eglutė turėtų būti tokia, jog Kalėdų Seneliui po ja norėtųsi palikti visas savo dovanas“, - sako D. Grikšaitė.
Pasak organizatorių, dovanojama eglutė turi atitikti tam tikrus reikalavimus – būti tanki ir gražiai nuaugusi, ne žemesnė kaip 8 metrų ir tinkama centrinės Klaipėdos kalėdinės eglutės „pareigoms“ užimti. Nupjauta ir atgabenta į centrinę miesto aikštę eglutė bus organizatorių lėšomis. Pasiūlymų ir eglių nuotraukų organizatoriai lauks iki lapkričio 17 d.
Tiesa, dirbtinės ir pastaraisiais metais Teatro aikštę puošusios eglutės atsisakyti nežadama – ji papuoš Atgimimo aikštę.
 
Į šviesią Teatro aikštę kvies kalėdinė mugė
Šalia svarbiausių kalėdinių akcentų, Teatro aikštėje, įsikurs ir šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais.
„Teatro aikštė šį gruodį taps neatpažįstama – šviesi ir balta, o visų jos akcentų ir kalėdinių siurprizų kol kas neatskleisime. Tačiau būtent todėl kalėdinė mugė grįžta į Teatro aikštę. Šventine atributika pasipuošęs šventinis miestelis pakvips keptais riešutais, pyragaičiais, karšta kakava. Tikiu, jog nuoširdus mūsų nors įkvėpti didiesiems Europos miestams būdingą kalėdinių mugių šurmulį pasiteisins ir taps jaukia susitikimų vieta“, - sako Romandas Žiubrys.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais mugė veiks 16–20 val., penktadieniais–šeštadieniais 12–22 val., sekmadieniais 12–20 val. Čia suksis ir šventinė karuselė.
 
Dėmesio! Pasiūlymų dėl pagrindinės Klaipėdos miesto Kalėdų eglės laukiama el. paštu renginiai@jurossvente.lt arba tel. +370 613 35 635.
 
**************************************************
KALĖDOS 2015
 
KALĖDINIS MARATONAS IR KVAPNI MUGĖ

Su eglutės įžiebimu stebuklingą mėnesį pradėjusi Klaipėda kviečia į šventinius renginius. Savaitgalį, kalėdinėje mugėje mažųjų lauks speciali programa, o mylinčius sportą pakvies kalėdinis bėgimas. Ir nors sinoptikai nei sniego, nei šaltuko nežada, kalėdinių renginių organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ tikina - Kalėdos tikrai ateis.
 
Kvapnūs kalėdiniai gardumynai ir linksma programa
Visą gruodį klaipėdiečių ir miesto svečių laukia kvapni kalėdinį mugė – įsikūrusi šalia Žvejo paminklo (priešais Klaipėdos Rotušę). Jaukiuose mediniuose namukuose įsikūrę prekybininkai siūlo įvairių skanumynų ir šventinių dovanų.
Kalėdinės mugės naujiena – išskirtinės, visiškai naujos ir niekur nematytos, kalėdinėmis švieselėmis mirgančios priekabos su integruota ir specialiai skirtingiems produktams gaminti pritaikyta įranga. Mugės lankytojams siūlomos nuostabaus skonio šiltos obuolių, aviečių, aronijų sultys, alkoholio neturintis vynas, kvapniausi meduoliai, cukriniai gardumynai. Anot prekybininkų, ypač populiarūs ką tik iškepti kvapnūs ir šokoladu aplieti blynai, skrudinti, karšti riešutai. Eilutėje tenka palūkėti ir  čia pat rūkomos žuvies – ji ypatingai paklausi.
Šį šeštadienį ir sekmadienį, gruodžio 12-13 d., nuo 15 val., kalėdinė mugė pasitiks su staigmenomis - mažųjų lauks šventinė programa, kurią dovanoja VIETOS GAMINTOJŲ GILDIJA. Kol tėveliai skanaus karštų sulčių, kvapnių meduolių ar dairysis kalėdinių dovanų, vaikų lauks šokiai, linksmi žaidimai ir šventinė nuotaika.
Lankytojų laukia ir dar viena pramoga – visi norintys, už simbolinį mokestį, galės išsikepti natūralios duonelės, pagamintos iš ekologiškų grūdų.
Skvere prie Žvejo paminklo įsikūrusi mugė veikia kasdien: pirmadieniais–ketvirtadieniais 16–20 val., penktadieniais–sekmadieniais 12–21 val.
 
Trečiasis šventinis bėgimas
Savaitgalis džiugins ir sporto mylėtojus. Sekmadienį, gruodžio 13 d., Lietuvos verslo kolegija jau trečią kartą organizuoja labdaringą - šventinį bėgimą „Padovanok senjorams Kalėdas“, kuris prasmingai užbaigs 2015-uosius - Klaipėdoje paskelbtus Senjorų metais.
Bėgimo organizatoriai kviečia kurti šventišką nuotaiką ir bėgimui pasipuošti kalėdiniu akcentu. Bėgikų lauks Kalėdų Senelis, šventiška muzika, karšta arbata, šventiškiausio ir originaliausio bėgiko apdovanojimai. Registracija vyks nuo 11 val., startas - 13 val. Starto ir registracijos adresas – Lietuvos verslo kolegija, Turgaus g. 21, Klaipėda. Daugiau informacijos – Lietuvos verslo kolegijos internetinėje svetainėje.
 
Visos bėgimo metu surinktos aukos atiteks Maltos ordino pagalbos tarnybai, kuri globoja vienišus, savimi negalinčius pasirūpinti senelius. Pirmojo bėgimo metu paaukota suma buvo vienas tūkstantis litų, antraisiais – dvigubai daugiau, viliamasi, kad šiemet suaukota suma bus dar didesnė. Pernai bėgime dalyvavo apie trys šimtai miestiečių.
 
SU VĖJU IR STEBUKLAIS ĮŽIEBTA KLAIPĖDOS KALĖDŲ EGLUTĖ
 
Stūgaujant uraganiniams vėjams Klaipėda šį vakarą pradėjo stebuklingą švenčių laukimą - Teatro aikštėje jau įžiebta kalėdinė eglutė. Žėrinti sidabru ir mėlyna spalva, eglutė tapo svarbiausiu šio vakaro šventės akcentu.
 
Jau nuo pusiaudienio klaipėdiečiai noriai vaikštinėjo po senamiestį, žvalgėsi po naujas erdves, kuriose įsikūrė kalėdiniai akcentai - mugė ir prakartėlė.
 
Šalia Žvejo paminklo įsikūrusi kalėdinė mugė viliojo skaniausiais kvapais, akį traukė jaukūs kalėdiniai rankdarbiai.
 
Šv. Jono bažnyčios skverelyje klaipėdiečius kvietė klasikinės muzikos garsai. Čia, šalia nematyto, spalvingo šviečiančio kubo „Prakartėlės vitražai“, kalėdinėmis melodijomis dalinosi Klaipėdos koncertų salės brass kvinteto muzika. Atėjusiems sušalti neleido jaukios melodijos ir karšta arbata.


 
Likus valandai iki eglutės įžiebimo, klaipėdiečiai noriai padėjo įžiebti „Maltiečių“ gerumo žvaigždę.
 
 
Pasirengę dar didesniems stebuklams, prieš 17 valandą žmonės patraukė į Teatro aikštę.
 
Sužibus pirmosioms šviesoms ir pasigirdus kalėdinių varpelių skambesiui, Klaipėdos dramos teatro balkone pasirodė vienas pagrindinių šio vakaro herojų – stebuklingasis kaminkrėtys, kuris kaip vėliau paaiškėjo, tapo ir vakaro didvyriui. Vakaro pradžioje, linkėdamas stebuklus kurti savais darbais ir širdimis, susirinkusius pasveikino ir miesto šeimininkas, meras Vytautas Grubliauskas.
  
 
 
Prasidėjus spalvingai ir magiškai 3D projekcijai, dramos teatras nušvito naujomis spalvomis ir kelioms minutėms tapo nepaprastos Kalėdų Senelio gelbėjimo operacijos liudininku. Projekcijoje atgijo visi pagrindiniai Klaipėdos miesto simboliai – pelytė, katinas, bučinių mergaitė, laivams mojantis berniukas su šuneliu. Tačiau svarbiausiu šio vakaro akcentu tapo Kalėdų Senelio pasirodymas. Jo magiškas skaičiavimas įžiebė pagrindinę Klaipėdos miesto eglutę. Iškart po to dangų nutvieskė fejerverkai.
 
 

KALĖDŲ LAUKIANTI KLAIPĖDA TAPS STEBUKLINGU MIESTU
 
Jaukios, šviesios, spalvingos, kvapnios ir stebuklingos – tokias Kalėdas Klaipėdoje žada miesto renginių organizatoriai. Jau kitą savaitgalį įžiebus pagrindinę miesto eglę, klaipėdiečius vilios kvapnūs kalėdinės mugės skanėstai, lauks unikali prakartėlė, įvairūs šventiniai renginiai.
 
„Atrodo, jog lietingas Kalėdų laukimas tampa tradicija, tačiau tikriausiai čia ir prasideda tikrojo kalėdinio stebuklo, kalėdinės vilties grožis, kai visa širdimi lauki balto Kalėdų ryto. Baltų Kalėdų viltis manau turi gražią perkeltinę reikšmę – tai laikas kai norime būti ir esame geresni, atlaidesni. Likus lygiai mėnesiui iki jaukiausios ir šilčiausios metų šventės linkiu kurti mažus ir didelius žmogiškus stebuklus, atrasti prasmę savo darbuose“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Startas – eglutės įžiebimas
Didiesiems stebuklams Klaipėdoje startą duos Kalėdų eglutės įžiebimo renginys Teatro aikštėje. Gruodžio 5-osios vakarą, 17 val., susirinkusieji Teatro aikštėje išvys netikėtą kalėdinę istoriją.
„Kalėdos į Pajūrį atkeliauja lydimos stebuklų ir tik šiam žiemos laikui būdingo šurmulio, kurį kviečiame patirti stebint pasaką – 3D projekciją „Kalėdų stebukladariai“. Unikali, specialiai Klaipėdai, jos žmonėms parašyta ir nupiešta pasaka, tikiu, pažadins kiekvieno vaizduotę ir sudrebins dramos teatro požemius“, - sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys. Šventinį vakarą vainikuos fejerverkų salvės, kalėdinė muzika.
Eglės įžiebimas mieste pradės šventinių renginių maratoną. Šiemet renginių programą ir vėl papildys Maltos ordino pagalbos tarnyba – gruodžio 5-ąją bus įžiebta „Maltiečių“ gerumo žvaigždė, sekmadienį, gruodžio 6 d., 11 val. kvies kalėdinė akcija „Maltiečių sriuba“. Į tradicinį ir kilnaus tikslo vediną renginį gruodžio 13-ąją kvies Lietuvos verslo kolegijos organizuojamas kalėdinis bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“. Gruodžio 19-ąją, Jono kalnelyje, Klaipėdos demokratinė moterų kolegija ragins „Įžiebti savo Kalėdų žibintą“. Į savo renginius šventiniu laikotarpiu kvies ir Klaipėdos koncertų salė, Socialinių mokslų kolegija, žuviene vaišins Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija bei Lietuvos karinės jūrų pajėgos.

Kviečia spalvinti kalėdinę pasaką
Nors pagrindiniai šventiniai renginiai uostamiestyje startuos tik kitą savaitgalį, kalėdinių renginių organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ susipažinti su pasaka „Kalėdų stebukladariai“ kviečia jau dabar.
„Turime tradiciją skaniausius akcentus, didžiausius siurprizus palikti eglutės įžiebimo vakarui. Ir nors ne visas paslaptis atskleisime jau dabar mažuosius ir jų tėvelius kviečiame susipažinti su nepaprasta kalėdine pasaka, ją skaityti, spalvinti bei pabandyti nuspėti pasakos pabaigą, kurių spalvinimo knygelėje net trys“, - sako projekto koordinatorė Živilė Putnienė.
Knygelės iliustracijas, kurios spalvingi personažai atgis 3D projekcijoje sukūrė Lietuvos animacinio kino režisierius, legendinio filmuko „Baubas“ dailininkas, prieš porą savaičių Norvegijoje, Animacinio kino festivalyje 2015, apdovanotas Auksiniu Gunnaru už gyvenimo pasiekimus ir indėlį į Šiaurės ir Baltijos šalių animacijos vystymą – Ilja Bereznickas.
Kalėdinę pasaką, kurioje gausu nuotykių ir nepaprastų Klaipėdos herojų, jau šiandien bus galima rasti ir atsisiųsti  iš internetinės svetainės www.jurossvente.lt, o tikroji pasakos pabaiga paaiškės tik eglės įžiebimo vakarą.

Netikėta kalėdinė prakartėlė
Šurmuliuojančiose ir Kalėdų laukimu gyvenančiose miesto gatvėse renginio organizatoriai siūlo atrasti žiemišką maršrutą ir visus šventinius objektus. Vienu pagrindinių kalėdinių akcentų Klaipėdoje taps unikalus šviečiantis kubas „Prakartėlės vitražai.
„Prakartėlė – svarbus krikščionybės ir ypač Šv. Kalėdų simbolis. Šv. Jono bažnyčios vietoje norėjosi įkurdinti bažnyčių vitražais ir senosios dailės kūriniais ataidinčią bei šviesos laukimą simbolizuojančią šiuolaikišką, netradicinę prakartlėlės viziją, apjungiančią įvairių konfesijų tradicijas. Tikimės, kad visi čia atėję pajus bendruomenės susitelkimo dvasią“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.
Moderni, tačiau jauki instliacija įsikurs Šv. Jono bažnyčios skverelyje ir lankytojų lauks kasdien iki sausio 6-osios. Be to, eglutės įžiebimo vakarą, gruodžio 5-ąją, 16 val., klaipėdiečių lauks ne tik šio unikalaus kubo atidengimas ir Klaipėdos koncertų salės brass kvinteto koncertas.

Kalėdinė mugė prie Žvejo paminklo
Anot renginio organizatorių, kalėdiniai objektai senamiestyje išdėstyti ne atsitiktinai. Teatro aikštėje lauks pagrindinė Kalėdų eglutė, Šv. Jono bažnyčios skverelyje unikali prakartėlė, naujoje, ne tradicinėje vietoje lauks šventinė mugė.
„Mugė ir žiemiškas šurmulys šį kartą lauks netikėtoje vietoje – skvere prie Žvejo paminklo. Kalėdine atributika pasipuošęs šventinis miestelis pakvips keptais riešutais, pyragaičiais, karšta kakava. Tikime, jog atviresnė mugės vieta bus patrauklesnė klaipėdiečiams ir miesto svečiams, ragins atrasti žieminį Klaipėdos senamiestį“, - sako Romandas Žiubrys.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais mugė veiks 16–20 val., penktadieniais–sekmadieniais 12–21 val. Čia suksis ir šventinė karuselė. 
Šventinio laikotarpio metu lankytojų lauks ir Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos Kalėdinė žuvų mugė, kuri tradiciškai įsikurs Šiauriniame rage.