Ralį organizuoja
Klaipėdos šventės
Ralio partneriai
Klaipėdos miesto savivaldybė
Lietuvos saugios laivybos administracija
Uosto direkcija
Telsiai
Prizus dovanoja
Ford
UAB "Švyturys - Utenos alus"
Vilniaus duona
Ralio informacija
Lietuvos rytas
Lrytas.lt
VE.lt
KL.lt

ŠVYTURIŲ RALIS 2016

4-OJO „ŠVYTURIŲ RALIO“ PRIZINĖS VIETOS ATITEKO KLAIPĖDIEČIAMS
 
Rugsėjo 24-ąją Klaipėdoje, prie seniausio Lietuvoje - Klaipėdos švyturio, startavo ketvirtasis „Švyturių ralis“. Šiemet jo maršrutas nusidriekė per Vakarų Lietuvą ir finišavo Telšiuose.
Šį kartą, „Švyturių ralis“ įkvėptas garbingo Lietuvos kultūros sostinės titulo. Lietuvos kultūros sostinė – nuo 2008 metų skiriamas Lietuvos miestas, kuriame planuojama rengti šalies svarbos kultūros renginius.  Šiais metais, Lietuvos kultūros sostinės titulu didžiuojasi Telšiai, o jau 2017-aisiais, su projektu „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“, kultūros sostine taps Klaipėda. Kultūrinių renginių ciklą, pavadintą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“ pristatantys Telšiai šį kartą tapo svetingu uostu „Švyturių ralio“ dalyviams.
Ketvirtą rudenį organizuojamame „Švyturių ralyje“ panoro dalyvauti 74 ekipažai iš Klaipėdos, Panevėžio, Telšių, Mažeikių, Vilniaus, Kauno, aplinkinių miestelių. Prieš pat startą komandoms buvo įteiktos 35 užduotys, kurias ralio dalyviai turėjo išspręsti važiuodami per Vakarų Lietuvos miestus ir miestelius, lankydami juose esančius muziejus ir kitus objektus. „Švyturių ralio“ dalyvius pakeliui sutiko ir penki komisarai, kurie fiksavo nuvažiuotus kilometrus. Iš viso ketvirtojo „Švyturių ralio“ dalyviai įveikė apie 160 kilometrų.
 
Tradiciškai, visų finišavusių „Švyturių ralio“ dalyvių Telšiuose laukė vaišės, edukaciniai užsiėmimai, sportinės rungtys.
 
 
Visiem ralio dalyviams įteikti padėkos raštai, apdovanoti jauniausi, brandžiausi šventės dalyviai, smagiausio šūkio bei komandos pavadinimo autoriai. 
 
Ir pagaliau! I-oji vieta, anot pačių dalyvių, netikėtai atiteko komandai Nr. 23, pasivadinusiai - „Milka ir kompanija“. „Lietus, vėjas, smėlio pūgos, mums nebaisios jokios kliūtys!“ skandavusiai komandai atiteko pagrindinis „Švyturių ralio“ prizas - „Ford“ atstovų Klaipėdoje dovana - savaitgalis su „Ford Mondeo“ ir pilnu kuro baku. II-ąją vietą užėmė taip pat klaipėdiečiai, komanda – „Parduodu garažą“. III-oji vieta atiteko komandai „Tik pirmyn“.REZULTATŲ LENTELĖ (PDF)
 
***
KETVIRTASIS „ŠVYTURIŲ RALIS“ - LIETUVOS KULTŪROS SOSTINIŲ ĮKVĖPTAS
 
Rugsėjo 24-ąją, smalsius, energingus, azartiškus ir neabejingus rudenėjančios Lietuvos grožiui, suburs ketvirtasis „Švyturių ralis“. Šeimoms ir draugams, kolegoms ir bendraminčiams skirtas renginys, pakvies į turiningą kelionę po Vakarų Lietuvą, o Klaipėdą pristatys kaip būsimą Lietuvos kultūros sostinę.

Ketvirtojo „Švyturių ralio“ dalyvių lauks naujas nacionalinis maršrutas, kurio metu teks įveikti apie 400 kilometrų. Ralio dalyviai tradiciškai startuos nuo Klaipėdos švyturio (Burių g. 9). Ekipažai lenktynes pradės – 9 val. Komandos aplankys keliolika miestų ir miestelių bei juose esančių lankytinų objektų, turės atlikti nemažai įvairių pažintinių, praktinių užduočių, kurias viso maršruto metu pateiks ralio komisarai. „Švyturių ralio“ užduotys ir legenda, ekipažams bus įteikta tik prieš startą. Tiesa, tikslaus renginio maršruto organizatoriai kol kas neatskleidžia.

„Daugelis ralio dalyvių važiuoja ne pirmą kartą, kai kuriems ekipažams tai rudeninė tradicija, todėl didžiausias iššūkis – įdomios, naujos ir azartiškos užduotys. Užduotis formuluojame taip, kad atsakymą internete rasti būtu sunku, o gal ir visai neįmanoma, todėl ir detalaus maršruto atskleisti neskubame. Tačiau vos tik įteikiamos legendos, finišo vieta tampa aiški“, - sako komunikacijos koordinatorė Živilė Putnienė.

Organizatoriai atskleidžia, jog „Švyturių ralis“ – gražus anonsas į 2017-uosius, kuomet Klaipėda taps Lietuvos kultūros sostine. Šiais metais Lietuvos kultūros sostinės titulu didžiuojasi Telšiai, kurie, pasak organizatorių, dalyvių maršrute taip pat gali atsirasti.

Tradiciškai, visų finišavusių „Švyturių ralio“ dalyvių lauks vaišės, edukaciniai užsiėmimai, sportinės rungtys ir žinoma apdovanojimai. Komandoms prizininkėms bus įteikti ir kiti specialūs prizai, o visiems ekipažams atiteks padėkos, atminimo dovanos.
 
Būtina išankstinė registracija. Užpildytą anketą išsiųskite adresu svyturiuralis@jurossvente.lt ir laukite patvirtinimo.